Skleněný stůl: Ano nebo ne?

Sklo je materiál, který je v posledních několika letech velmi oblíbený a to hned v celé řadě oblastí. Samozřejmě jednou z nich je i bydlení, konkrétně styl a design bydlení. Sklo zažívá obrovský boom a není se čemu divit. Působí totiž komfortním až elegantním dojmem a to jak samotné, tak i v kombinaci s jinými materiály, například kovem nebo dřevem. Ničím neobvyklým dnes není ani skleněný nábytek – například skleněný stůl. Jaký máte na skleněný stůl názor vy, máte ho doma nebo chtěli byste ho, nebo byste se mu zdaleka vyhnuli? Pojďme se podívat na nějaká základní fakta, která vám snad pomohou v rozmýšlení!

shutterstock_121657981

Základní výhody a nevýhody

Skleněný stůl se bude někomu líbit a někdo ho bude proklínat. Mezi jeho pozitiva lze zařadit především nadčasový design. Skleněný stůl umístěný například v obývacím pokoji vám možná bude závidět nejedna návštěva, ale všechno má své ale!

Bude záležet, jak bude skleněný stůl robustní. Pokud by byl z tenkého skla, bude náchylnější k rozbití. Na skleněném stolu musíte počítat s otisky rukou a prstů. Na druhou stranu jeho péče není nijak složitá, postačí namokřený hadřík, kterým celý stůl vždy přetřete.

Dalo by se obecně říci, že skleněný stůl má daleko větší uplatnění spíše v podobě konferenčního stolku. Pokud byste vsadili na skleněný stůl do jídelny, asi by to nebylo příliš praktické.

Je jen na vás, jestli se rozhodnete pro nákup celoskleněného stolu nebo vás zláká spíše jeho variace v kombinaci s již zmiňovanými kovovými nebo dřevěnými prvky. Přihlížet by se mělo kromě vašich sympatií k tomu či onomu materiálu také k dosavadní podobě dané místnosti a ostatních prvků v ní umístěných. Opět platí pravidlo, že nic by nemělo působit kontraproduktivně, všechno by mělo dohromady ladit a vytvořit dokonalý celek! A za kolik je možné skleněné stolky pořídit? Ceny se pohybují v širokém rozmezí, počínaje zhruba tisícovkou a konče několika desetitisíci!